Sociální demokracie chce dostat do školek více dětí, a tak je slibuje zadarmo. Přitom vůbec není jisté, zda to přinese plánovaný efekt. Jedná se o další z předvolebních prohlášení, v tomto případě však plán může postihnout nejen státní rozpočet, ale i obce.

Ostatně strana ani neříká, kolik by takový projekt mohl stát. "U školství zdarma se také nikdo neptá, kde na to vezmeme," odpověděl na dotaz HN ministr zahraničí a hlavní tvůrce programu Lubomír Zaorálek.

ČSSD voličům slibuje školky zadarmo ve svém novém dlouhodobém programu. Strana upozorňuje na tento nápad jako na jeden z nejdůležitějších plánů.

"Budeme usilovat o bezplatné předškolní vzdělávání pro všechny děti, aby byla zachována a posílena rovnost přístupu ke vzdělání," uvedli sociální demokraté v programu s tím, že školky nelze nahrazovat například dětskými skupinami, které nabízejí spíš hlídání než vzdělávání.

"Je to investice do budoucnosti," vysvětluje návrh ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Argumentuje studiemi, které považují podporu právě školek za nejpřínosnější součást systému vzdělávání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.