Americké investiční fondy dosud vkládaly peníze hlavně do start-upů, které se z celého světa stahují do globálního centra inovací v kalifornském Silicon Valley. Někteří ze zámořských investorů ovšem nyní zvažují, že své miliardy dolarů raději přesunou do Asie či Evropy.

Doma je dusí velká konkurence na investičním trhu a jejich byznys nově ohrožuje i politika prezidenta Donalda Trumpa. Ten se snaží některým cizincům, včetně ambiciózních "startupistů", zabránit ve vstupu do Spojených států.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americký fond Garage Ventures v čele s Billem Reichertem jedná o založení společného česko-amerického fondu s miliardářem Karlem Janečkem.
  • Společný projekt by mohl vzniknout ještě letos a může mladým českým start-upům otevřít cestu do globální Mekky inovací: kalifornského Silicon Valley.
  • Američané v Evropě chtějí investovat, protože doma čelí vysoké konkurenci investičních fondů a odrazuje je i politika nového prezidenta Donalda Trumpa.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru