Kdo by se v Poslanecké sněmovně zeptal Jaroslava Vlacha, co v tomto středobodu české politiky a moci dělá, dozvěděl by se, že je asistentem poslance ODS Petra Bendla. Jenže byla by to pravda jen napůl. Vlach totiž zároveň pracuje jako lobbista.

Nic mu nebrání v tom, aby se pohyboval volně po sněmovně a tam se stýkal s kýmkoliv podle svého uvážení. Ve sněmovně totiž žádná pravidla pro pohyb lobbistů neexistují. Dosud žádná vláda nic takového neprosadila, přestože každá o takovém záměru mluvila. Jelikož pravidla nejsou, není ani jasné, čemu všemu se Vlach ve sněmovně věnuje a zda zároveň nevyužívá právo volného pohybu po sněmovně pro svůj byznys.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.