Aplikaci Wallet začal Jan Müller vytvářet po večerech pro zábavu před pěti lety, ještě když pracoval jako programátor v České spořitelně. Tehdy ve velkém nastupovaly chytré telefony a Müller se chtěl ve volném čase zdokonalit v programování aplikací, a tak vytvářel nástroj, který mu z esemeskových výpisů z účtu od banky dělal souhrnné statistiky.

"Bavilo mě to spíš z toho technologického hlediska a teprve postupně mi začalo docházet, že by to mohlo být pro mnoho lidí zajímavé. Věděl jsem o lidech, kteří si píší výdaje do sešitku, a chytré telefony přinášely obrovskou příležitost dostat aplikaci k milionům lidí," popisuje programátor.

Dnes už si do mobilu jeho nástroj na správu osobních financí Wallet stáhlo 1,5 milionu lidí po celém světě a aktivně a soustavně jej využívá přes 160 tisíc nadšenců. Mnoho uživatelů má například ve Spojených státech, v Mexiku, v jihovýchodní Asii nebo v Indii. Wallet nahrazuje domácnostem krabičky na účtenky nebo notýsky či excelové tabulky, kam si zapisují své útraty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru