Škoda že Donald Trump nemá jiné priority. Místo aby vyhledával konflikt s novináři a soudci, bylo by samozřejmě lepší a pro západní svět prospěšnější, kdyby se pouštěl do křížku s Vladimirem Putinem, Bašárem Asadem a podobnými. Ale on terče hledá tam, kde se mu rýsuje domácí politický profit. Kremelský vládce Putin není v očích jeho voličů − bohužel − žádným "establishmentovým elitářem", zatímco soudci ano.

Ale k věci: senát tří federálních soudců hodil Trumpovi na hlavu odvolání, jímž se bránil rozhodnutí, že patrně nejvýbušnější dekret, jímž se uvedl, nemá právní validitu. Jde samozřejmě o Trumpův zákaz vstupu na území USA občanům sedmi převážně muslimských zemí, a to i v případě, že dotyční lidé mají platné americké vízum, nebo jsou dokonce držiteli zelených karet, tedy povolení k trvalému pobytu. Rozhodnutí vyšší odvolací instance zkrátka znamená, že dekret nadále zůstává neplatný a dotyční mohou do USA přicestovat.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru