Fotbal se v Česku brzy bude hrát trochu jinak. Šéfové ligové soutěže už jsou prakticky rozhodnutí, že od sezony 2018/19 učiní historicky nejvýraznější zásah do herního schématu. Ke klasické základní části by po 30 odehraných kolech měla přibýt krátká nadstavba. Poslední měsíc soutěže by se tak proměnil v sérii atraktivních přímých soubojů mezi kluby usilujícími o titul. A podobně by se hrálo i o záchranu.

Návrh, jehož detaily najdete v infoboxu, přednesl šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda již před několika měsíci. Následovalo období diskusí a připomínek. Dnes se je ligový výbor pokusí protřídit a vytvořit návrh finální, který by klubům 21. února předložil k definitivnímu schválení.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru