Mít specialistu sledujícího twitterový účet amerického prezidenta Donalda Trumpa je už pro velké firmy samozřejmost. Palba tweetů je tak intenzivní a spektrum cílů tak široké, že se na seznam obětí může dostat kdokoliv. Ve středu to odskákal v Seattlu sídlící řetězec s luxusním zbožím, který pro klesající zájem vyřadil z nabídky kolekci Trumpovy dcery Ivanky. "Nordstrom se k mé dceři Ivance zachoval tak nespravedlivě. Hrozné!" vylil si na síti srdce Trump. Akcie řetězce ceněného burzou na osm miliard dolarů vzápětí klesly o procento a tato informace hned oběhla svět. Jenže pak se trend otočil a Nordstrom byl s růstem o čtyři procenta za hvězdu dne. A nebyl to první takový případ. Pro část investorů Trumpovy naštvané reakce zřejmě fungují jako doporučení.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru