Ve své prostorné kanceláři má vše, co k ministrovi patří. Důstojný pracovní stůl, pohodlnou koženou sedací soupravu, knihovnu, plazmovou televizi. Na zdi visí i černobílé portréty dvou bývalých prezidentů: Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla. Současný Miloš Zeman ale chybí. "Je ve vedlejší místnosti, v salonku, tam ale nechodím," říká ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Leccos to vypovídá o jeho zvláštní pozici v hnutí ANO, jehož šéf Andrej Babiš si se současným prezidentem rozumí stále lépe.

HN: Hnutí ANO má těsně před sjezdem a čelí nezvyklé situaci, kdy brzy po volbách odvolává v Olomouci svého hejtmana Oto Koštu. Sílí tak hlasy, že kdo v ANO neposlouchá − konkrétně Andreje Babiše −, nemá šanci. Sám hejtman říká, že důvodem byla právě jeho neposlušnost, konkrétně neochota odvolat ředitelku krajského úřadu. Jak je to s neposloucháním rozkazů v ANO?

Myslím, že jsem sám příkladem toho, že řeči o bezvýhradné poslušnosti nejsou pravdivé. I když o té situaci na Moravě nic nevím, ty lidi neznám.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.