Do kanceláře vzmáhajícího se start-upu s názvem UberCab, který v okolí San Franciska získával na popularitě, nakráčela 20. října 2010 čtveřice úředníků s dopisem, že porušuje zákony. Už nějakou dobu ležel v žaludku taxikářům, protože aplikace v iPhonech propojující cestující s řidiči černých limuzín je připravovala o výdělky.

Což o to, jejich byznys byl zralý na to, aby někdo přišel a překopal ho − licencovaných taxikářů bylo málo, nepřijímali karty, byli nespolehliví a arogantní. Jenže šéfka městského odboru, pod nějž regulace taxíků spadala, Christiane Hayashiová sice viděla slabiny stávajícího systému, ale to, co dělala parta mladíků z UberCabu, se jí také nelíbilo. Podle ní obcházeli pravidla.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru