Podnikání s sebou přináší řadu rizik a existují situace, kdy podnikatel za svou platební neschopnost nemůže. Nejedna společnost musela skončit svůj provoz, protože nedostala zaplaceno za služby nebo zboží od klienta, na kterém stálo plnění podnikové kasy. V případě, že se úpadek neodvratně blíží, je nutné hbitě reagovat, a to i kvůli délce soudního řízení.

Jak poznat okamžik, kdy je nutné vyhlásit úpadek a podat insolvenční návrh k příslušnému krajskému soudu? Ačkoliv je pochopitelná snaha úpadek už kvůli renomé hned nepřiznávat, často ani sám podnikatel netuší, že se firma do úpadku řítí. "Základním principem při eliminaci dopadů cizích úpadků na vlastní podnik je například pečlivé sledování pohledávek. Lze to svěřit specializované společnosti nebo vlastnímu odborníkovi," vysvětluje Jaroslav Schönfeld, člen vědecké rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka při Vysoké škole ekonomické v Praze. U korporací je to statutární orgán, kdo má povinnost podat insolvenční návrh.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.