Případ dluhopisů, které vydal před čtyřmi lety Agrofert pro svého vlastníka Andreje Babiše, vrhá podezření na politika, pro kterého se boj s neplatiči daní stal jedním z hlavních témat. Podle daňových expertů oslovených HN mohli Babiš a Agrofert vydáním dluhopisu s nulovou daní porušit daňové zákony. Finanční úřad by měl proto podle odborníků přezkoumat, zda transakce nesloužila jen k tomu, aby umožnila současnému ministrovi financí vyplatit si peníze od Agrofertu bez patřičných odvodů do státní pokladny. 

Babiše, který jako ministr financí prosadil zavedení elektronické evidence tržeb pro stovky tisíc drobných živnostníků, může dluhopisová kauza ohrozit před podzimními parlamentními volbami. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.