Překvapil mě. Čekala jsem sebevědomého, lehce nebo i značně arogantního politika, jenž má moc rád svou pověst uličníka a provokatéra a který mi svou důležitost, zaneprázdněnost, nenahraditelnost a kdoví co ještě všechno dá hned na úvod hezky pocítit. V ministerské pracovně jsem však potkala muže, kterému se očividně nechtělo předvádět. Na otázky odpovídal soustředěně, místy hodně opatrně a ani jednou se nepodíval na hodinky, i když byl evidentně dost unavený a věděl, že vedle čeká jeho devítiletý syn. Byl pátek, pozdní odpoledne, syn přišel, aby spolu strávili víkend.

Jak se cítí ministr spravedlnosti v zemi, jejíž prezident zpochybňuje odbornost soudkyně, která mu nařídila omluvit se v kauze Ferdinand Peroutka?

To mě mrzelo.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.