Elektronická evidence tržeb vyžene lidi z venkova. Někteří starostové tak varují před unáhlenou snahou ministerstva financí vybírat daně novým způsobem. A pokud třeba venkovská hospoda náhodou zavedení EET přežije, posledním hřebíčkem do její rakve bude zákaz kouření. Ten začne platit koncem května.

Podle některých hlasů přece restaurace na venkově není jen od toho, aby platila daně, ale je základem spokojenosti obyvatel obce. Stejně jako místní obchod, kam EET přijde v březnu.

EET stejně jako zákaz kouření v restauracích opravdu mohou být hřebíčkem do rakve vesnického života. Jenže rozhodně ne jediným, prvním nebo tím největším.

Fakt, že se vesnice vylidňují, není novinkou ani ojedinělým trendem. Mladí a vzdělaní lidé hledají uplatnění − a na vesnici v tom tradičním smyslu slova ho nacházejí stěží.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru