Velmi rychle se americký prezident Donald Trump dostal do křížku s mocí, od níž si jeho protivníci slibují, že nového vládce dokáže omezit. Prezidentův příkaz omezující vstup občanům muslimských zemí do USA narazil nejen na odpor lidskoprávních organizací, ale především mnoha právníků. Kvůli její nechuti nařízení vykonat už Trump odvolal dočasnou ministryni spravedlnosti Sally Yatesovou a pohrozil dalším vládním zaměstnancům.

Trumpův vztah k zákonům tak prochází zásadní prověrkou ve chvíli, kdy měl po uzávěrce tohoto vydání jmenovat jediného chybějícího soudce Nejvyššího soudu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.