V Česku si drobným podomním prodejem přivydělávají tisíce lidí. Firmy nabízejí různé formy výdělku prakticky komukoliv, nyní ale čeká především na zaměstnané matky v domácnosti a studentky, které si přilepšují nabízením kosmetiky kamarádkám a jejich známým, razantní zásah do poklidného podnikání. Pokud tak činí na živnostenský list, od 1. března se i na ně bude vztahovat povinnost elektronické evidence tržeb (EET).

Typickým příkladem jsou prodejci kosmetiky Avon. Od března budou i oni spadat pod EET. Avon však svým prodejcům žádnou podporu neposkytl. "Všechny naše poradkyně jsou informovány o tom, že k činnosti budou od března potřebovat EET. Jakou konkrétní verzi zvolí, necháváme na nich. Nemůžeme jim ale nařídit, aby si pokladnu pořídily," řekla Alena Pytlíčková z marketingového oddělení Avonu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.