Když v roce 2013 zavítal Václav Klaus na svoji alma mater, Vysokou školu ekonomickou, podivoval se, že skoro každý student má vedle studia nějaké zaměstnání. "Nedovedu si to vůbec představit," prohlásil exprezident. Inu, studenti se dnes možná neponořují do studia tak hluboko jako kdysi student Klaus, nicméně paralelní studium a práce jim zajišťují, že když vysokou školu dokončí, budou mít také kam nastoupit.

Spolupráce firem a studentů se ovšem neodehrává pouze na úrovni zaměstnání. Bakalářské a diplomové práce se v mnoha školách "vyrábí" na zakázku. Studenti si vybírají mezi tématy, která vypisují firmy, a pokud je výsledek jejich práce skutečně přelomový, mají šanci získat i nějaké peníze v rámci soutěží "nejlepší práce o…". Kromě studentských prací mají vysoké školy i další projekty, na nichž se podílí komerční sektor − třeba proto, že škola nemá peníze na to správné vybavení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru