Když v západním světě udeří teroristé, objeví se vzápětí v ulicích českých měst po zuby ozbrojené policejní hlídky. Vysílá je tam ministr vnitra Milan Chovanec.

To proto, aby zabránil případným podobným atakům u nás.

Jenže kde je Chovanec teď, když v jindy poklidném kanadském Quebeku udeřili o víkendu teroristé na mešitu a povraždili šest lidí? Člověk žasne nad jeho nečinností.

Proč hned nevyšle hlídky před budovu muslimské komunity v Brně či před modlitebnu na pražské Palmovce?

Mešita v Quebecku byla už jednou cílem útoku, ale ne vražedného. Loni tam někdo přede dveře pohodil uříznutou hlavu vepře. Jak známo, islám považuje vepřové maso za nečisté, proto je taková provokace pro muslimy krajně urážlivá.

Brněnská mešita, připomeňme, byla však už také podobným způsobem zneuctěna. Před čtyřmi lety umístil někdo před vstupní dveře hromadu vepřových kostí a kliku pomazal sádlem. Pachatel nebyl nalezen.

Poté, v srpnu 2015, někdo vyrazil okna tyčemi a v listopadu stejného roku polil její fasádu motorovým olejem.

Jinými slovy, pokud na ministerstvu vnitra soudí, že mohou teroristé udeřit na pražské metro, na Letiště Václava Havla, na železniční nádraží v Ostravě či třeba na vánoční trhy, proč do této úvahy nezahrnují také místa, kde se v této zemi k modlitbě scházejí muslimové? Indicií, že by se ta mohla stát terčem, je tu zjevně dost a Quebec je výmluvným mementem. To snad, vnucuje se pomyšlení, Chovanec kádruje oběti případného teroru v Česku podle jejich vyznání?

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru