Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) se daří. Loni dosáhla zisku 2,6 miliardy korun. Vláda ji však pravděpodobně o stamiliony připraví. Včera odsouhlasila snížení takzvaného doplatkového stropu. Děti do 18 let a senioři nad 65 let by měli od příštího roku doplácet za léky nejvýše jeden tisíc korun. Musí to však ještě projednat parlament. Pro lidi nad 70 let by pak měl být limit ještě o polovinu nižší.

"Ulevíme tím ekonomicky nejzranitelnějším skupinám lidí. Pro seniory je i stávající hranice 2500 korun ročně často neúnosná. A totéž platí pro rodiny nemocných dětí," vysvětlil důvody návrhu ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.