Muž popisoval likvidátorovi České podnikatelské pojišťovny, jak vznikla škoda: "Išiel som asi 67 kilometrov za hodinu a zrazu drb, rana ako z dela. Hovorim si: Čo sa deje? Asi idú po nás. Nešli. Bol to kameň z predo mnou idúceho auta."

Když podobnou škodu zaplatí peníze z pojistky, mohou se nehodě nakonec zasmát i zúčastnění. Bez pojištění, nebo v případě špatně nastavené pojistné ochrany, už je ale situace vážnější. Tématem letošního prvního vydání přílohy Podnikání je pojištění malých a středních podniků. Odborníci, které jsme oslovili, upozorňují mimo jiné na to, že i drobný živnostník může způsobit velké škody. A že nejsou výjimkou případy, kdy se vadně zhotovená součástka v ceně několika haléřů stala příčinou škod v řádu milionů eur. Nejde tak pouze o pojištění vlastního byznysu, ale také o pojištění odpovědnosti. S novým občanským zákoníkem totiž výše odškodnění třetích osob vzrostly. Přinášíme proto upozornění na chyby, kterých by se podnikatelé měli v oblasti pojištění vyvarovat.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.