Před třemi měsíci se Roger Federer a Rafael Nadal domlouvali, že by nebylo špatné zahrát si někdy exhibici. Zavzpomínat na staré časy, na dobu, kdy suverénně vládli světovému tenisu. Federer tehdy léčil zraněné koleno, jeho španělského soka na kurty nepustilo bolavé zápěstí. O to větším šokem bylo, když na Australian Open oba veteráni vyřazovali jednoho mladého dravce za druhým − až se ve finále museli postavit proti sobě. Návrat legendy na absolutní vrchol − pětatřicetiletý Federer vybojoval grandslamový titul po pětileté pauze − je dojemný vždy, ale toto finále se stalo nezapomenutelným díky mimořádnému vztahu obou borců. Rafo, zůstaň, pokračuj dál, protože tenis tě potřebuje, řekl Federer soupeři. Fanoušci se jistě shodnou, že tenis potřebuje oba.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru