Každý americký prezident už od dob vzniku novodobého židovského státu prohlašuje, že to bude právě on, kdo pomůže vyřešit spor mezi Izraelci a Palestinci. Tvrdí to i nový šéf Bílého domu Donald Trump, který navíc sebejistě poznamenal, že má "důvod věřit, že to může dokázat". Zatím ale není jasné jak.

Trumpův nástup do úřadu a jeho proizraelská vyjádření zatím napětí mezi Izraelci a Palestinci spíše zvýšily. Část izraelských pravicových politiků, včetně ministrů současné vlády, si myslí, že s Trumpem v zádech mohou postupovat proti Palestincům tvrději.

Chtějí například anektovat část jejich území, což dosud izraelská vláda odmítala i kvůli obavě z reakce USA. Spojené státy jsou totiž cenným spojencem Izraele, mimo jiné mu poskytují značnou ekonomickou a vojenskou pomoc.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.