Podle představ ministra průmyslu a obchodu by se mělo Česko stát líhní technologických start-upů, jako jsou nyní Izrael, Estonsko, Skandinávie, Británie a především USA. Tento týden Jan Mládek podepsal dohodu s Evropským investičním fondem (EIF) o zřízení fondu rizikového kapitálu.

Na nový rozvojový projekt se vydá 1,5 miliardy. Ministerstvo dá 1,1 miliardy a EIF zbytek z určené částky.

Peníze půjdou na podporu začínajících firem, které mají postupně nahrazovat "montovny". Ty sice Česku dosud přinášejí tisíce pracovních míst, jejich majitelé se ale mohou přesunout na východ, a v tuzemsku je tak podle Mládka nutné se zaměřit na budování domácího byznysu s vysokou přidanou hodnotou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr průmyslu Jan Mládek podepsal dohodu s Evropským investičním fondem o zřízení fondu rizikového kapitálu. Ten má vyčlenit 1,5 miliardy korun pro začínající firmy.
  • Na trhu je ale už mnoho peněz a chybí start-upy, do nichž se vyplatí investovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru