Podnikatelé v obchodu a cestovním ruchu volají po tom, aby stát podstatně více podporoval venkov. Nejnověji se odkazují na studii, která se zabývala souvislostmi mezi vylidňováním venkova a dotacemi, které do těchto míst přicházejí. Objednal si ji Svaz obchodu a cestovního ruchu.

Podle spoluautora studie Tomáše Lebedy, který zkoumal život v několika desítkách obcí, existuje mezi dotacemi a vylidňováním jasná souvislost. "Ukázalo se, že velmi důležitou roli hrály dotace z regionálního operačního programu pro podporu podnikání v oblasti cestovního ruchu. Kde dotace získali, tam se snížila nezaměstnanost i index stáří a narostl počet obyvatel," prohlásil včera sociolog Lebeda.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.