Když vybírám firmu, je to podobné, jako když si žena vybírá boty, vykládal mi kdysi majitel jedné investiční společnosti. "Prohrabe" se dvaceti třiceti firmami, jednu koupí a pak, na konci, stejně dávají skutečný smysl takové dvě tři firmy z deseti, které ovšem musí zaplatit zbytek, který zkrachoval, případně nic moc nevynesl.

Nutno dodat, že čím menší firma, tím větší investiční riziko. I proto má podle průzkumu MPO a firmy Deloitte sedm z deseti nových inovativních firem problémy získat finance, takže je platí otcové zakladatelé z kapsy vlastní či rodinné. Jen sedm "čerstvých" podnikatelů ze sta uspěje u banky. Náhradním zdrojem peněz by proto měl být podle dlouhodobého mínění politiků stát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru