Fiat Chrysler Automobiles (FCA) loni zvýšil čistý zisk na 1,81 miliardy eur (49 miliard Kč) z 93 milionů eur o rok dříve. K růstu přispěl zájem o ziskovější modely, který vykompenzoval pokles prodeje na severoamerickém trhu. Vyšší marže podpořila hospodaření v USA a Kanadě, přestože prodej aut se tam snížil kvůli ukončení prodeje modelů Chrysler 200 a Dodge Dart. Zvýšil se i zisk luxusní značky Maserati. Firmě, která je sedmým největším výrobcem aut na světě, se podařilo do konce prosince snížit dluh na 4,59 miliardy eur z 6,5 miliardy na konci září. Automobilka předpokládá, že za celý letošní rok provozní zisk vystoupí na více než sedm miliard eur. Na snímku je šéf firmy Sergio Marchionne.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru