Fiat Chrysler Automobiles (FCA) loni zvýšil čistý zisk na 1,81 miliardy eur (49 miliard Kč) z 93 milionů eur o rok dříve. K růstu přispěl zájem o ziskovější modely, který vykompenzoval pokles prodeje na severoamerickém trhu. Vyšší marže podpořila hospodaření v USA a Kanadě, přestože prodej aut se tam snížil kvůli ukončení prodeje modelů Chrysler 200 a Dodge Dart. Zvýšil se i zisk luxusní značky Maserati. Firmě, která je sedmým největším výrobcem aut na světě, se podařilo do konce prosince snížit dluh na 4,59 miliardy eur z 6,5 miliardy na konci září. Automobilka předpokládá, že za celý letošní rok provozní zisk vystoupí na více než sedm miliard eur. Na snímku je šéf firmy Sergio Marchionne.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru