Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA), jež vstoupila v platnost mezi USA, Kanadou a Mexikem počátkem roku 1994, je vážně ohrožena. Americký prezident Donald Trump chce s partnery vyjednat nové podmínky. Takové, které by USA umožnily vytvářet více pracovních míst, ale fakticky by znamenaly ránu volnému obchodu.

O tom, jak by se mohla dohoda NAFTA upravit, ve středu ve Washingtonu jednali mexičtí ministři zahraničí Luis Videgaray a hospodářství Ildefonso Guajardo s předními Trumpovými spolupracovníky − personálním šéfem Bílého domu Reincem Priebusem a Jaredem Kushnerem, Trumpovým zeťem, který se stal jedním z klíčových poradců.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.