U příležitosti 20 let česko-německé deklarace se v Berlíně setkali německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier a jeho český kolega Lubomír Zaorálek. Je dobře, že oboje máme − tím se myslí i česko-německá deklarace i Steinmaier. Zaorálek tak mohl alespoň v předstihu pogratulovat Steinmeirovi ke zvolení německým prezidentem, ke kterému dojde 12. února.

Už končící spolkový prezident Joachim Gauck nastavil vysokou laťku v česko-německých vztazích − připomeňme jeho ofenzivu šarmu v roce 2012, kdy navštívil Lidice. Steinmaier ale má s Českem také dobré vztahy. A to i proto, že jako dvojnásobný ministr zahraničí se už tucet let točí kolem odkazu česko-německé deklarace. Pro Česko je tedy Steinmeier bezpochyby nadějná volba.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru