Christinu Gladkovou (na fotce) vždy bavila molekulární biologie. Jako studentka gymnázia si koupila nádherně ilustrovanou učebnici popisující, jaké všechny procesy v buňkách probíhají. V kvintě získala dvouleté stipendium ve Velké Británii, takže se po maturitě rozhodla pokračovat ve studiu přírodních věd na Univerzitě v Cambridgi.

"Než jsem začala vyplňovat přihlášku, našla maminka v novinách inzerát programu Scholarship nadace Bakala Foundation. Řekla mi, že se na Cambridge možná dostanu, ale bez finanční podpory tam stejně nebudu mít možnost studovat. Výběrovou komisi oslovilo, že byl na první pohled vidět můj hluboký zájem o biochemii a zároveň jsem měla předpoklady studium úspěšně dokončit," vzpomíná současná doktorandka Univerzity v Cambridgi, která stipendium od Bakala Foundation získala v roce 2010.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.