Na výběr vysoké školy zbývá maturantům ještě měsíc až dva. Hraničním termínem pro podání přihlášek je u většiny fakult konec února či března. Ačkoliv dostat se na vysokou školu je dnes snazší než kdy dřív, o nejžádanější obory se stále vede tvrdý boj. Uchazeči by proto neměli podceňovat přípravu. Mohou si vyzkoušet cvičné testy a zkoušky nanečisto nebo se přihlásit na přípravné kurzy. Cesta na vysněnou školu je v některých případech nemusí stát nic, někdy se ale může vyšplhat až na desetitisíce korun.

Snazší práci mají v tomto ohledu studenti hlásící se na školy, jež přijímají bez zkoušek. Uchazečům pak obvykle stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět nebo vykázat úspěch v olympiádě či soutěži z daného předmětu. Zkoušky studentům odpouštějí především technické či přírodovědecké fakulty, ale vyhnout se jim dá i na některých ekonomických či humanitních oborech. Bez přijímaček berou třeba všechny fakulty Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT). Výjimkou jsou pouze čtyřleté obory, kde musí zájemci skládat talentové zkoušky z výtvarných a řemeslných dovedností.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.