Ve světě informačních technologií (IT) je veřejným tajemstvím, že nejprestižnější vysoké školy pro budoucí "ajťáky" jsou víceméně tři: Fakulta elektrotechnická (FEL) pražského ČVUT, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy (matfyz) a Fakulta informatiky brněnské Masarykovy univerzity. K tomu se ještě v závěsu přidávají Fakulta informačních technologií ČVUT a Fakulta informačních technologií Vysokého učení technického v Brně (FIT VUT). Všechny jmenované školy měly vynikající výsledky i v letošním hodnocení. Ovšem brněnská FIT VUT spolu s FEL ČVUT mezi ostatními excelovaly. Obě školy jsou výborné ve vědě a výzkumu i v mezinárodních aktivitách. Například FEL ČVUT se loni zapojila do sedmi projektů v prestižním programu Horizont 2020, což je největší výzkumný a inovační program Evropské unie s rozpočtem téměř 80 miliard eur.

"Jsou to projekty například v oblastech vývoje bezpečných autonomních (samořídicích, pozn. red.) systémů v dopravě nebo mikrobateriových zdrojů pro zařízení a technologie internetu věcí (IoT). Letos zahajujeme řešení 19 nových projektů pro Grantovou agenturu ČR," popisuje mluvčí fakulty Libuše Petržílková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.