V Česku permanentně hrozí nedostatek doktorů a s tím, jak současná generace odchází do důchodu, bude nedostatek odborníků z této profese ještě výraznější. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) na začátku ledna prohlásil, že jeho resort už nyní velmi intenzivně jedná s lékařskými fakultami, aby byl každý, kdo udělá přijímačky, přijat do prvního ročníku. Tedy bez limitu kapacity škol. "Je to jen otázka peněz," domnívá se Ludvík.

Zájemci o studium jsou ale stále v nejistotě ohledně výše platů. Vláda proto vloni schválila, že doktorům by tři roky po sobě měly platy růst o deset procent; prvního zvýšení se dočkali od letošního ledna.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.