Jihokorejský výrobce elektroniky LG Electronics hospodařil ve čtvrtém čtvrtletí s provozní ztrátou 35 miliard wonů (755 milionů korun). Vykázal tak první ztrátu za šest let, hlavně kvůli slabému výkonu mobilní divize. Informovala o tom společnost ve středečním prohlášení.

Ztráta je také nejhorší od čtvrtého čtvrtletí 2010. Příjmy za říjen až prosinec stouply o 1,5 procenta na 14,8 bilionu wonů.

Divize mobilních přístrojů vykázala svou dosud nejvyšší provozní ztrátu 467 miliard wonů. Ve ztrátě byla již sedmé čtvrtletí za sebou. Tržby divize klesly o 20,9 procenta. Důvodem byl podle firmy hlavně slabý prodej jejího chytrého telefonu G5 a marketingové výdaje na model V20. Ke ztrátě přispívají i mimořádné náklady na restrukturalizaci.

Ztrátu vykázala také divize automobilových součástek, a to již čtvrté čtvrtletí za sebou. Divize domácích spotřebičů a domácí zábavy naopak hospodařily se ziskem.

Navzdory ztrátě ve čtvrtém čtvrtletí se za celý rok provozní zisk zvýšil o 12,2 procenta na 1,3 bilionu wonů. V letošním prvním čtvrtletí společnost očekává výrazné zlepšení provozního zisku ve srovnání s předchozími třemi měsíci. Vyšší růst mají zaznamenat také příjmy. Bližší informace však firma ke svému výhledu neposkytla, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru