Největší výrobce tequily na světě, mexická nápojová skupina Jose Cuervo, plánuje 8. února stanovit cenu pro primární nabídku svých akcií. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Vstupem na burzu chce Jose Cuervo získat až jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy Kč). Podle jednoho ze zdrojů firma pro IPO zvažuje cenu 30 až 34 peso za akcii (35 až 40 Kč). Rozhodnutí přichází v době, kdy mexický akciový trh oživuje. Marketingová ikona koncernu barman Bobby Lozoff stvořil známý koktejl Tequila Sunrise. Podle něho Rolling Stones pojmenovali své americké turné z roku 1972: Tequila Sunrise Tour.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru