Většinu třídy v soukromé mateřské škole Písnička na pražských Vinohradech tvoří děti dvouleté a mladší. "Někdy mám pocit, že se mi ze školky staly jesle. Maminky mi tu stojí frontu, abych dvouleté a mladší děti umístila. Starší ale skoro nemám. Ty už chodí do veřejných školek," říká ředitelka Písničky Jarmila Kaucká, kde maximální školné čítá 8900 korun měsíčně. Její školka se hodila ve chvíli, kdy místa v těch veřejných chyběla.

Narozených dětí ubývá a od roku 2020 budou mít nárok na místo ve státní školce všechny děti od dvou let. Od roku 2018 se má navíc zlepšit financování mateřských školek zřizovaných městy a obcemi a počet dětí ve třídách se sníží.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.