Přes aplikace v chytrých telefonech si můžete objednat téměř cokoliv, dosud ale ne pohřeb. To se rozhodl změnit internetový podnikatel Dmitrij Garanin, který založil službu Umer (česky: Umřel). Díky ní si pozůstalí mohou zjistit nejlepší ceny v daném regionu a rovnou i pohřeb objednat. Garaninovy představy ovšem mohou narazit na ruskou realitu, pohřebnictví totiž v Rusku patří mezi nejméně průhledné obory.

Dmitrij Garanin pracuje jako vysoký manažer ve známé ruské společnosti Yandex, aplikace Umer je ale jeho soukromý projekt. "Přemýšlel jsem, co by se ještě v našem životě dalo zautomatizovat. Vyšlo mi, že zbývá pouze smrt," vysvětlil Garanin při spuštění své služby.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.