Pánové Michal Klíma a Marek Vagovič se, pokud vím, nikdy neviděli. Jeden je český politolog a rektor soukromé Metropolitní univerzity Praha. Druhý je známý slovenský investigativní novinář, nyní působí ve zpravodajském serveru Aktuality.sk.

Nemohu jim samozřejmě nic doporučovat a radit, ale myslím, že by bylo dobré, kdyby se potkali. Měli bychom z toho užitek všichni. Oba pánové se totiž − každý ze své perspektivy − podrobně zabývají tím, kdo nám ukradl stát(y), proč jsou tzv. tradiční politické strany čím dál závislejší na podnikatelích a lobbistech, a proč tím pádem roste popularita nesystémových a populistických partají.

V článku se dále dozvíte

  • Český politolog Michal Klíma a slovenský investigativní novinář Marek Vagovič se podrobně zabývají tím, kdo nám ukradl stát.
  • A také proč jsou tzv. tradiční politické strany čím dál víc závislé na podnikatelích a lobbistech.
  • Těmto tématům věnují své knihy. Klímova se jmenuje Od totality k defektní demokracii, Vagovičova Vlastní hlavou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru