Největší banka počtem ­klientů Česká spořitelna včera oznámila, že po více než 11 letech přestává spolupracovat se společností Fincentrum. Banka to zdůvodňuje opakovaným porušením partnerské smlouvy a zneužitím svých značek, které bylo matoucí pro klienty. Fincentrum je jedním ze tří největších externích prodejců produktů České spořitelny, hlavně hypoték. "Společnosti Fincentrum neprodloužíme smlouvu, která končí k 31. lednu. A současně na ni podáváme žalobu," potvrdil HN generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon.

Žaloba míří na zneužívání značek Erste Premier a Zdravé finance, které banka používá. Fincentrum je podle šéfa spořitelny v pozměněné verzi začalo využívat při prodeji vlastních služeb a pokračovalo v tom i přes opakovaná upozornění. "Když váš partner nazve svoji vlastní službu Fincentrum Premier a pak začne používat i název Moje zdravé Fincentrum, je to nefér a vnímám to i jako provokaci. Proto jsme se rozhodli smlouvu ukončit a podniknout i právní kroky," vysvětluje Salomon.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?