Na výsledcích hospodaření společnosti McDonald's se pozitivně odrážejí změny, které od svého nástupu do funkce uskutečnil šéf Steve Easterbrook. Loni řetězec rychlého občerstvení zaznamenal meziroční zvýšení tržeb v restauracích otevřených alespoň třináct měsíců o 3,8 procenta. Jednalo se o nejrychlejší tempo růstu od roku 2011. V samotném posledním čtvrtletí minulého roku se takzvané srovnatelné prodeje zvýšily o 2,7 procenta. Čistý zisk se za celý rok zvýšil o tři procenta a dosáhl 4,7 miliardy amerických dolarů.

Easterbrook cílí na mileniály

Šéfem McDonald's se stal britský manažer Steve Easterbrook v březnu 2015. Firmě tehdy hrozila stagnace, například i kvůli tomu, že se nedokázala rychleji přizpůsobovat trendům a měnícím se chutím zákazníků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.