Krajský soud v Ústí nad Labem v nejbližších dnech rozhodne, zda z registru znalců vyškrtne Radka Matlacha a Jiřího Závodského, kteří vypracovali posudky na zdravotní sestru Věru Marešovou, obžalovanou z vraždy šesti pacientů v rumburské nemocnici. Podle nich je otrávila, posudky ale smetl revizní znalec a soud Marešovou osvobodil.

O špatném stavu v oblasti znaleckých posudků se mluví dlouho, počty potrestaných znalců tomu ale nenasvědčují. "V trestním řízení se musí prokázat úmysl. Ne vždy se to podaří," vysvětluje ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který ve středu předloží vládě nový zákon o znalcích. Plánuje zpřísnit jejich kontrolu a zvýšit sankce ze 200 na 500 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.