Několik významných ústavních právníků zažalovalo v pondělí nového amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli údajnému střetu zájmů. Porušuje podle nich ústavu, která prezidentovi zakazuje přijímat peníze od zahraničních vlád. V hotelech a dalších firmách, které prezident vlastní, mohou platit zahraniční politici, a tím podle Trumpových odpůrců ovlivnit jeho politiku. Jde o první ze série žalob, které chtějí proti nové hlavě státu vznést americké nevládní organizace.

V newyorském mrakodrapu Trump Tower je například největším nájemcem čínská státní banka Industrial & Commercial Bank of China, která bude brzy jednat o změně nájemní smlouvy. "Pokud by měla platit víc než tržní cenu, vypadalo by to jako dar prezidentovi," varuje právník Richard Painter, který dříve spolupracoval s prezidentem Georgem W. Bushem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.