Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) sice prohlašuje, že nechce vyvolávat žádnou xenofobii proti zahraničním zaměstnancům ani nechce získávat body před parlamentními volbami, přesto ale jeho výroky z poslední doby směřují právě proti pracovníkům ze zahraničí. Zástupci zaměstnavatelů přitom tvrdí, že s naprostou většinou takových pracovníků nejsou žádné problémy. A pokud už s některými potíže jsou, jde spíše o drobnosti.

"Odmítáme, že by k nám cizinci přiváželi kriminalitu, například při zaměstnávání u nás je podmínkou jejich čistý trestní rejstřík," reaguje mluvčí Svazu průmyslu a obchodu Eva Veličková. Pro zaměstnavatele je téma cizinců velmi důležité, protože se setkávají s neustálými administrativními problémy ze strany státu při jejich získávání. Přitom argumentují, že jim nezbývá nic jiného než se obracet za hranice, protože doma už nemají kde pracovní síly brát. "Pokud cizinec úspěšně projde několikaměsíčním přijímacím procesem a získá veškeré nutné dokumenty, prokáže tím o práci opravdový zájem a podle toho se také chová. Například pracovníky z Ukrajiny firmy poptávají stále více a jsou s nimi spokojeny," prohlašuje mluvčí Veličková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.