Nový americký prezident nezastává žádné základní politické hodnoty, navíc má sklony měnit své názory a postoje ze dne na den. To povede k vyšší politické a ekonomické nejistotě a nestabilitě. V dopise investorům hedgeového fondu Greenlight Capital to uvedl zakladatel firmy David Einhorn. I z toho důvodu jeho fond drží ve svém portfoliu zlato, jehož cena má tendenci v období nestability posilovat.

Zároveň se však americký miliardář domnívá, že daňové škrty u firemních daní a vyšší vládní výdaje podpoří hospodářský růst a odrazí se pozitivně na útratách spotřebitelů. Proto je portfolio fondu připravené na různé varianty vývoje. Například v akciích tak má nejen dlouhé pozice (spekulace na vzestup), ale i takzvané krátké pozice spekulující na pokles ceny akcií.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.