Čínský výrobce elektromobilů Future Mobility postaví v Nan-ťingu za 11,64 miliardy jüanů (43,1 miliardy korun) továrnu na elektromobily. Chce tak těžit ze zvýšené poptávky po elektrických automobilech doma i v zahraničí. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve čtvrtečním sdělení.

Továrna by měla být schopna vyrábět až 300 000 automobilů ročně. První fáze výstavby má být být hotova do roku 2019 a po jejím završení by továrna měla vyrábět 150 000 vozů ročně. Cena jednoho SUV střední velikosti se bude pohybovat kolem 300 000 jüanů (1,1 milionu korun), prodávat se budou v Číně i v zahraničí.

Čína zejména ve velkých městech bojuje s vysokým znečištěním ovzduší.

Vláda prosazuje politiku cukru a biče a snaží se prostřednictvím investic, subvencí a regulace přimět obyvatelstvo k nákupu elektrických vozů, uvedla agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru