1. Zavést systém ochrany dat

Firmy, které pracují s osobními daty občanů Evropské unie, si budou muset ujasnit, jaká data sbírají a k čemu je využívají. Musí si určit pravidla, jak s nimi budou pracovat. Povinnost platí i pro ty společnosti, které sídlí mimo území unie.

2. Jmenovat odpovědnou osobu

Ti, kteří zpracovávají osobní data ve větším rozsahu, musí jmenovat osobu, která bude za dodržování ochrany dat odpovídat. Má být členem představenstva firmy a šéfovat bude oddělení, které na ochranu osobních údajů v rámci dané společnosti dohlédne. Nesmí ale jít o člověka, který s osobními daty firmy běžně zachází, jako třeba firemní právník nebo IT ředitel, aby nedošlo ke střetu zájmů a spojení funkce kontrolora dat s jejich uživatelem.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru