Když se účastníci pondělní konference Digitální Česko chystali debatovat o internetové budoucnosti země, mnozí nejprve vypnuli na mobilech data a připojili se na wi-fi. Úvahy o digitální době tak narazily na to, že v Česku jsou mobilní data v porovnání s Evropou pořád velmi drahá. Čeští politici proto hledají způsoby, jak operátory donutit zlevňovat. Zvlášť před letošními parlamentními volbami, kdy se chtějí zavděčit voličům.

"Nynější stav je dlouhodobě neudržitelný. Jsem přesvědčený, že telekomunikační služby máme předražené. Nikdo mi nevysvětlí, proč není možné snížit ceny například za mobilní data, když to v jiných zemích jde," stěžuje si místopředseda sociální demokracie Jan Hamáček. Podobně mluví také šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš. "Určitě se tím budeme zabývat. Máme výrazně dražší data než ve většině Evropy. Zase jsme v něčem "nejlepší". Přitom i na internetu stojí rozvoj naší ekonomiky," prohlašuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.