Loni v srpnu slibovalo ministerstvo průmyslu a obchodu, jak zjednoduší a urychlí vydávání pracovních povolení Ukrajincům. Vyhovět požadavkům českého trhu, kde chybí tisíce dělnických profesí, se ale nepodařilo.

Naopak se ukazuje, že nový systém zrychleného získání povolení, takzvaný režim Ukrajina, je ještě zdlouhavější než dřív.

Podle Hospodářské komory přestává vládní program na nábor pracovních sil fungovat. "Zaměstnavatelé, kteří se s uchazečem o práci na dálku dohodnou, musí na pohovory čekat dalších více než pět měsíců," říká viceprezidentka Hospodářské komory Irena Bartoňová.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.