Slovákovi Andreji Pančíkovi stačily necelé dva roky rozvíjení start-upu Represent, aby svou firmu nakonec prodal americké firmě CustomInk za odhadovanou cenu 100 milionů dolarů, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. Pro rozjezd svého projektu, jenž provádí charitativní dražby oděvů amerických celebrit, získal miliony korun od českého fondu Credo Ventures, který ho v začátcích podpořil.

Podobné štěstí přitom neměly desítky dalších mladých firem z Česka. Ty často přicházejí s inovativními byznysovými nápady, řada z nich ale neprorazí právě proto, že jim chybí peníze do začátku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Českým start-upům v rané fázi vývoje chybí peníze investorů. V sousedních zemích "nejmladší start-upy" podporuje stát, v Česku se podobný program spustí až v půlce letošního roku.
  • Zástupci startupového trhu se bojí, že státní fond nebude mít dostatečné know-how.
  • Garant programu - ministerstvo průmyslu - ubezpečuje, že fond budou řídit zkušení odborníci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru