Máš to nějak pod kontrolou? ptal se Pavel Bém, někdejší primátor Prahy, své pravé ruky a podnikatele Romana Janouška.

Hovořili o výběrovém řízení na šéfa pražské a středočeské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny. "V neděli ti přinesu seznam," reagoval tehdy Janoušek.

Právě Roman Janoušek je v Česku vnímán jako prototyp toho, co znamená lobbing. Tedy nekalé praktiky, korupce, ovlivňování politiků, zákonů a veřejných zakázek.

Lobbing je přitom v mnoha západních zemích regulérní součástí legislativního procesu a povolání lobbista rozhodně neznamená totéž co podvodník. Naopak, jedná se o profesi, která tam má svá jasná pravidla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.