Na jihu Polska by se ještě letos měly objevit billboardy lákající mladé lidi ke studiu Univerzity Palackého v Olomouci. Už nyní škola spustila kampaň na sociálních sítích. "V této oblasti není žádná významná univerzita a polští studenti jsou po kurzu českého jazyka schopni absolvovat výuku v češtině," vysvětluje rektor univerzity Jaroslav Miller. Získat co nejvíce zahraničních studentů se snaží i ostatní vysoké školy. Zejména kvůli tomu, že na ně míří slabé populační ročníky a zahraniční studenti zvyšují konkurenceschopnost.

"Na naši kampaň na sítích reagovalo 170 tisíc lidí. Nic to samozřejmě neříká o tom, kolik lidí se opravdu přihlásí, ale vzhledem k tomu, že letos zájem testujeme a míříme zejména na akademický rok 2018/2019, tak jsme spokojeni," říká Miller.

Ještě před třemi lety studovalo na olomoucké univerzitě z celkového počtu zahraničních studentů v Česku pouhých 4,1 procenta.

Za poslední tři roky se dostala na 6 až 7 procent, což řádově dělá stovky studentů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.