Konec ledna přinese dvě diskuse o budoucí podobě České televize a Českého rozhlasu. Obě se uskuteční v parlamentu. První debata bude v závěru tohoto týdne v Senátu, druhou svolávají ten následující poslanci. Probírat se bude chystaná novela mediálních zákonů, která by měla zásadním způsobem překopat dohled nad oběma veřejnoprávními médii. Členy dozorčích orgánů v televizi a rozhlase už by nevybírali jenom poslanci, ale dvě desítky veřejných organizací.

Autoři návrhu, právnička Hana Marvanová a její kolegové z platformy Svobodu médiím, si od toho slibují, že Kavčí hory i Vinohradská přestanou být politickou hračkou. Záměr zní ušlechtile, jeho provedení ale kulhá. Samotné přesunutí odpovědnosti ze sněmovny do občanské sféry rozhodně nezajistí zlepšení situace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru